Jesteśmy z Wami już ponad 30 lat!

O firmie

Polanglo Sp. z o.o. to działająca od 1991 roku sieć księgarni i hurtowni o profilu edukacyjno-językowym.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi zostaliśmy docenieni przez największe wydawnictwo uniwersyteckie na świecie – Oxford University Press, a także niemieckojęzyczne wydawnictwo Cornelsen. Władze Oxford University Press udzieliły nam wyłącznego prawa do importu swoich materiałów z zakresu English Language Teaching na terytorium Polski. My natomiast dokładamy wszelkich starań, aby publikacje językowe wydawnictwa Oxford University Press były dostępne w całej Polsce.

jesteśmy z wami 32 lata - baner 2

O firmie - sprzedaż detaliczna i hurtowa

Ogólnopolska struktura naszej sprzedaży detalicznej i hurtowej pozwala nam zawsze szybko i kompleksowo odpowiadać na potrzeby naszych klientów.

Ponadto współpracujemy z siecią rekomendowanych przez nas księgarni na terenie całego kraju. Gwarantem dobrej kooperacji są nasi przedstawiciele handlowi i hurtownie, a także nowoczesna platforma do zamówień hurtowych www.hurt.polanglo.pl. Dzięki platformie jesteśmy w stanie w pełni zaopatrzyć każdą księgarnię w Polsce.

Do Państwa dyspozycji są nasze księgarnie stacjonarne we wszystkich największych miastach w Polsce oraz doskonale zaopatrzony sklep internetowy www.edugaleria.pl.

Od lat oferujemy młodym ludziom dostęp do szerokich możliwości edukacyjnych, wspierając jednocześnie ich rozwój osobisty. Do kontaktu i współpracy dla wszystkich nauczycieli w Polsce jest nasz zespół metodycznych koordynatorów regionalnych. Przedstawiciele służą Państwu pomocą i profesjonalnym wsparciem. Dyrektorom szkół w szczególności polecamy naszą platformę dotacyjną www.eduzamowienia.pl. Platforma umożliwia  zamawianie podręczników i ćwiczeń w ramach dotacji MEN, zgodnie z nowymi wymaganiami ustawy oświatowej.

O firmie - dystrybucja materiałów edukacyjnych

Polanglo działa jako dystrybutor szeroko rozumianych materiałów edukacyjnych i zaopatruje szkoły wszystkich typów m.in: uczelnie wyższe, instytuty i szkoły językowe. Materiały, a także wszelkiego typu pomoce dydaktyczne dostarcza również do odbiorców indywidualnych.

Nasza oferta obejmuje pełen zakres materiałów do nauki – podręczniki edukacyjne i językowe, repetytoria, słowniki oraz książki do gramatyki. Ponadto w ofercie znajdują się pomoce dydaktyczne i materiały dla nauczycieli, a także beletrystyka obcojęzyczna i specjalistyczna literatura akademicka.

Zmieniające się otoczenie ekonomiczne w Polsce mobilizuje nas jednak do ciągłego doskonalenia i poszerzania oferty oraz szybkiego i elastycznego odpowiadanie na potrzeby Klientów. Dlatego nieustannie rozwijamy i optymalizujemy swoją ofertę. Od kilku lat nie jesteśmy tylko dystrybutorem materiałów służących nauce i doskonaleniu językowo-edukacyjnemu, ale również beletrystyki dla dzieci i dorosłych, lektur szkolnych, gier, puzzli, klocków, zabawek, artykułów szkolnych i biurowych, artykułów kreatywnych i ogólnorozwojowych. Znajdziecie Państwo u nas również kompleksową wyprawkę szkolną dla uczniów.

O firmie - schemat

Stale poszerza się krąg naszej współpracy z różnymi producentami, co wspaniale rokuje na kolejne lata.

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że nasza działalność trwa już tak długo, że blisko trzydzieści lat naszej pracy miało i nadal ma ogromne znaczenie dla wielu ludzi. Przez te lata zmienił się charakter dystrybucji, znacząco rozszerzyliśmy naszą ofertę, ale jedna rzecz pozostaje taka sama: nasza filozofia. Od lat oferujemy ludziom wiedzę, szerokie możliwości edukacyjne, wspierając jednocześnie ich rozwój osobisty.

Serdecznie zapraszamy do naszych księgarni oraz sklepu internetowego edugaleria.pl, a księgarnie serdecznie zapraszamy do współpracy z naszymi hurtowniami.