Cornelsen dorośli

Cornelsen młodzież i dorośli – jak zamówić?

Das Leben

  32 h / poziom

poziomy   A1 – B1   

Das Leben  to kurs do nauki języka niemieckiego przeznaczony dla:

 • młodzieży licealnej, studentów oraz dorosłych, rozpoczynających naukę języka niemieckiego
 • osób przygotowujących się do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie A1 (Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1, ÖSD Zertifikat A1, Start Deutsch 1 TELC), to warto sięgnąć po Das Leben A1.
 • kursy w  szkołach językowych, Instytutach Goethego, Instytutach Austriackich, w centach kształcenia ustawicznego, na lektoratach oraz w szkołach średnich ogólnokształcących.

Das Leben A1  stawia od samego początku na komunikatywną naukę języka.  Aktualne teksty i zdjęcia oraz zintegrowane ćwiczenia gramatyczne i leksykalne ułatwiają  przyswajanie języka w sytuacjach z życia codziennego.  Ucząc się z Das Leben można ćwiczyć zwroty z videokaroke oraz śledzić losy bohaterów popularnej serii „Nicos Weg”. Podręcznik wspiera mediację, wielojęzyczność i kompetencje międzykulturowe zgodnie z nowym tomem CEFR.
Jeden poziom kursu jest przewidziany na ok. 120–160 godzin lekcyjnych..
Dzięki Das Leben  nauka języka niemieckiego jest atrakcyjna i inspirująca.

Treffpunkt

  80 – 100 h/ poziom

poziom   A1.1  

Treffpunkt international A1 Kurs-und Übungsbuch (podręcznik i książka ćwiczeń) to podręcznik do nauki jezyka niemieckiego przeznaczony dla:

 • młodzieży licealnej, studentów oraz dorosłych, rozpoczynających naukę języka niemieckiego
 • osób przygotowujących się do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie A1 (Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1, ÖSD Zertifikat A1, Start Deutsch 1 TELC), to warto sięgnąć po Treffpunkt international A1.
 • kursy w szkołach językowych, Instytutach Goethego, Instytutach Austriackich, w centrach kształcenia ustawicznego, na lektoratach oraz w szkołach średnich ogólnokształcących.

Treffpunkt international stawia od samego początku na komunikatywną naukę języka. Aktualne teksty i zdjęcia oraz zintergrowane ćwiczenia gramatyczne i leksykalne ułatwiają przyswajanie języka w sytacjach z życia codziennego Lekcje z podręcznika mają spójną liniową strukturę: wprowadzenie do tematu, samodzielne uczenie się, automatyzacja, praktyka i samodzielna produkcja językowa. Na ostatnich stronach każdej jednostki znajduje się słownictwo, struktury i ćwiczenia na komunikację w danej symulacji językowej. Co dwie jednostki lekcyjne znajduje się powtórka oraz pomysły na mini-projekty lekcyjne.
Dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom do każdego działu utrwala się słownictwo, ważne idiomy i struktury oraz trenuje wszystkie umiejętności językowe. Są tu ćwiczenia karaoke, dyktanda, zadania w formacie egzaminacyjnym i testy poprawkowe z ćwiczeniami w aplikacji PagePlayer. Zeszyt ćwiczeń oferuje również słownictwo do nauki jednostek w formie pliku audio i umożliwia regularny trening egzaminacyjny.

Weitblick

  160 – 200 h / poziom B2

  80 – 100 h / poziom B1+

poziomy   B1+ – B2   

Weitblick to kurs do nauki jeżyka niemieckiego przeznaczony dla: 

 • młodzieży licealnej, studentów oraz dorosłych, którzy zamierzają kontynuować naukę języka po ukończeniu poziomu B1 i rozwijać  swoją znajomość języka niemieckiego na wyższym poziomie zaawansowania- B2.
 • osób przygotowujących się do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie B2 (Goethe-Zertifikat, Telc, ÖSD, DSD II, TestDaF), to warto sięgnąć po Weitblick B2.
 • kursy w  szkołach językowych, Instytutach Goethego, Instytutach Austriackich, w centach kształcenia ustawicznego, na lektoratach oraz w szkołach średnich ogólnokształcących.

Weitblick zawiera zarówno urozmaicone, ciekawe i aktualne teksty z zakresu języka ogólnego jak i też języka zawodowego (CV, list motywacyjny, rozmowy telefoniczne, tryb i miejsce pracy) Zagadnienia gramatyczne zostały przedstawione w przejrzysty i zrozumiały sposób, a ćwiczenia gramatyczne i na słownictwo pomagają w rozwijaniu komunikacji.

Weitblick B2 jest przewidziany na ok. 160 -200 godzin lekcyjnych.

Panorama

  120 h / poziom

poziom   A1  

Panorama kurs do nauki języka niemieckiego przeznaczony dla:

 • młodzieży licealnej, studentów oraz dorosłych, rozpoczynających naukę języka niemieckiego
 • osób przygotowujących się do egzaminu z języka niemieckiego na poziomie A1 (Goethe-Zertifikat A1: Start Deutsch 1, ÖSD Zertifikat A1, Start Deutsch 1 TELC),
 • kursów w  szkołach językowych, Instytutach Goethego, Instytutach Austriackich, w centrach kształcenia ustawicznego, na lektoratach oraz w szkołach średnich ogólnokształcących.

Panorama A1 Übungsbuch to ciekawie i inspirująco przygotowana książka ćwiczeń, dzięki której można trenować i utrwalać przerobiony materiał i rozwijać komunikatywność w języku niemieckim. Uczący się może samodzielnie słuchać podcastów, oraz ćwiczyć fonetykę i słownictwo w kontekście przy pomocy aplikacji PagePlayer przeznaczonej do podręcznika. Do każdej lekcji przygotowany jest test, sprawdzający umiejętności oraz lista ze słownictwem. Książka ćwiczeń zawiera zestawienie zagadnień gramatycznych, transkrypcje i rozwiązania.

Jeden poziom jest przewidziany na ok. 120–130 godzin lekcyjnych. Dzięki kursowi Panorama nauka języka niemieckiego jest przyjemna i inspirująca.

Studio [21]

poziomy   A1 – B1  

Podręcznik przeznaczony jest dla osób dorosłych bez wcześniejszej wiedzy, które uczą się języka niemieckiego w kraju i za granicą.

Jest dostępny w trzech pełnych tomach lub sześciu podtomach.

Kurs obejmuje poziomy A1-B1. Kompleksowa oferta cyfrowa Studio [21] gwarantuje elastyczne i urozmaicone lekcje.

Studio [express]

  100 h / poziom

poziomy   A1 – B2  

Kompaktowy kurs w trzech tomach skierowany jest do osób dorosłych, które są przyzwyczajone do nauki i chcą przygotować się do studiów lub pracy w Niemczech. Zawiera bogactwo interaktywnych ćwiczeń online do samodzielnego szkolenia językowego w podróży i w domu.

Kurs przewidziany na około 300 h (poziomy od A1 do B1)

Do wszystkich kursów

Do kursów przygotowana jest aplikacja Unterrichtsmanager Plus (UMA Plus), z interaktywnym podręcznikiem, transkrypcjami, kartami pracy, książką nauczyciela oraz aplikacja PagePlayer z dodatkowymi materiałami do kursu.

Zamów demo dowolnego kursu

Zarejestruj się na platformie cornelsen.de, a po weryfikacji otrzymasz 90 dniowy kod dostępu do wersji demo kursu.